Siber güvenlik, dünyadaki herkes için daha büyük bir endişe haline geldi. Teknolojik olarak dünya çok ileri gitti ve hala devam ediyor. Günümüzde her şey bilgisayarlı ve otomatiktir. Akıllı telefon veya bilgisayar olmadan pek bir şey yapmıyoruz. Özel hayatımızdan iş dünyasına kadar, her şey artık bilgisayar temelli. Artık bilgisayarlar ve akıllı telefonlar bile güvende değil! Siber suçlular veya bilgisayar korsanları, cihazınızda tuttuğunuz bilgileri çalmaya çalışıyor. Bu durumda, değerli verilerinizi nasıl çalınma riskinden nasıl kurtulabilirsiniz?

Herkese açık bazı güvenlik sertifikası kursları var.

Bu dersler bir bakıma faydalı ve pratiktir. Sadece siz değil, güvenlik uzmanı olmak isteyen herkes bu kursları tamamlayabilir ve sertifikalı bir güvenlik uzmanı olabilir. Birinin kariyerine ekstra bir avantaj sağlayabilir. Bu makalede, seçebileceğiniz 8 değerli güvenlik sertifikasyon programından bahsedeceğiz .
8 Güvenlik Sertifika Kursu
CompTIA Güvenlik +

Ethical hacking konusunda uzmanınız olacak güvenlik sertifikası kursu arıyorsanız , CompTIA Security + sizin için en iyi seçim olacaktır. CompTIA Security + sınavının 90 dakikasını içerir, maksimum 90 sorusu vardır. 320 $ sınav ücreti ödemelisiniz.
CISSP

CISSP, (ISC) 2 sertifikasyon kuruluşu tarafından verilen en yüksek ağ güvenlik sertifikalarından biridir. Bu sertifika kursu, herhangi bir organizasyonda bilgi sistemi güvenlik uzmanı olarak kariyerine başlamak isteyen herkes için en uygun seçimdir. Aşağıdaki sertifikalı bilgi sistemleri güvenlik uzmanları veya CISSP, sınav testi için 599 ABD doları ödemektedir.
OSCP

Atak Güvenlik Sertifikalı Profesyonel veya OSCP, Kali Linux kursu ile Penetrasyon Testinin ortak bir parçasıdır. Aşağıdaki sınav bir ay boyunca ücretsiz laboratuvar paketi paketiyle 800 dolara ve evet! Orada da bir sertifika.
HCISPP

HealthCare Bilgi Güvenliği ve Gizliliği Uygulayıcısı (HCISPP), sağlık bakım kuruluşu ihlalleri için özel bir sertifika. Günümüzde sağlık kuruluşları da siber saldırılardan etkileniyor. Yanıt için 125 soru içeren 3 saatlik sınav var. Test için 349$ talep ediyor.
GIAC Security Essentials

SANS Enstitüsü , dünyadaki tüm BT uzmanları için çok kapsamlı bir güvenlik sertifikası eğitimi sunmaktadır. 180 soruluk ve 5 saatlik zaman sınırı ile sınava 1.249$ mal olacak. Geçmek için% 74 puana ulaşmanız gerekecek.
CCSP

(ICS) 2’den bir diğer ağ güvenlik sertifikası dersi CCSP’dir. Bulut ağı güvenliği için bu özel bir ders. Sınav için oturmak için 549$ ödemek zorundasınız. Sınav 125 soru ve süre 4 saattir.
CISM

CISM, ISACA tarafından sunulan uzmanlaşmış bir bilgi güvenliği sertifikasyon kursudur. Uzman bir CISM uzmanı kritik güvenlik konularını bulabilecektir. Sınav, üyeler için 465$ , üye dışındakiler için 595$ civarında bir yere mal olacak.
CWSP

Kablosuz güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinmek için CWSP, fazladan bir avantaj sağlayabilecek bir parkuru arayan herkes için ideal bir sertifika. Sınav ücreti 225$ ‘dır.

Yani, bunlar, güvenlik bilgisini artırmak için seçebilecekleri en üst düzey güvenlik sertifikasyon kurslarıdır. Umarım, ağ güvenliği eğitim kursları size daha parlak bir kariyer için yardımcı olacaktır.

Alıntıdır : http://www.muhendisbilir.com/2017-icin-8-degerli-guvenlik-sertifikasi/

Tags: