"Fikirlerinizin Dijital Noktası"

Ben Kimim ?

Merhabalar size biraz kendimi tanıtayım. Karadenizin bol yağışlı ve bol yeşillikli olan ve çay ile meşhur yerleşkesi RİZE’de doğdum.

İlkokul, ortaokul ve Lise eğitimimi Rize’de tamamladım. Liseyi Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri üzerine bitirdim. Lisans eğitimimi Fırat Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisilik bölümünden mezun olarak tamamladım.

Size biraz kendimi tanıtayım. Karadenizin bol yağışlı ve bol yeşillikli olan ve çay ile meşhur yerleşkesi RİZE’dedoğdum.Rize (Antik Yunanca: Ριζαίον (Rizeon), Yunanca: Ριζούντα (Rizunda) Lazca: რიზინი“Rizini”), Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan bir şehirdir.Doğuda Çayeli ve Güneysu ile, güneyde İkizdere, batıda Derepazarı ve Kalkandere, kuzeyde Karadeniz ile çevrilidir.
İlkokul, ortaokul ve Lise eğitimimi Rize’de tamamladım. Liseyi Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri -Veri Tabanı Görsel Programlama üzerine bitirdim. Kendimi bilişim sektöründe geliştirdim ve geliştirmekteyim. Lise hayatım boyunca bir çok firmada çalıştım.

Üniversiteyi Elazığ Fırat Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisiliği Üzerinde bitirdim.Fırat Üniversitesi Elazığ merkezde bulunan bir devlet üniversitesidir. İlk olarak 1967 yılında Elazığ Yüksek Teknik Okulu olarak açılmıştır. Aynı yıl içinde Ankara Üniversitesi Senatosu’nun Elazığ Veteriner Fakültesi’nin kurulmasını öngören kararı Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylanmıştır. Teknik Yüksekokul, 1184 Sayılı Kanunla 1969 yılında Elazığ Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’ne (EDMMA) dönüşmüş, Veteriner Fakültesi de 1970 yılında Ankara Üniversitesi’ne bağlı olarak öğretime açılmıştır. Kuruluşu 11 Nisan 1975 tarih ve 1873 Sayılı Kanunla gerçekleşen Fırat Üniversitesi’nin çekirdeğini Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi oluşturmuştur. 1975–1976 eğitim öğretim yılında Fen-Edebiyat Fakülteleri’nin de ilavesiyle üniversite, eğitim ve öğretime üç fakülte ile başlamıştır. EDMMA (Elazığ Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi) ise Mühendislik Fakültesi’ne dönüştürülerek üniversite bünyesinde yer almıştır

Referanslar